אודות ניסן נתיב


אודותינו

סטודיו למשחק ניסן נתיב הוקם בתל אביב על ידי ניסן נתיב ז"ל, לפני מעל ל 50 שנים במטרה להכשיר אמנים צעירים לתאטרון, לקולנוע, לטלוויזיה, למשחק, בימוי, מחזאות וביקורת בישראל.

בין בוגרי הסטודיו ניתן למצוא שחקנים, במאים, מנהלי תיאטראות: 

קרן מור, מגי אזרזר, ליאור רז, ליאת הרלב, יובל שרף, יפתח קליין, חנן סביון וגיא עמיר, אלי חביב, ג'ייסון דנינו הולט, אודי בן משה, שירה פרבר, דור צויגנבום ועוד רבים אחרים.

 

בשנות השמונים, בעקבות חזונו של ניסן להוציא את אומנות לימודי המשחק מעבר לגבולות תל אביב, הוקם סטודיו אף בירושלים והיכה שורשים בעולם התרבות הירושלמי.

 

לאורך השנים, נתמך הסטודיו על ידי משרד התרבות והעיריות בהן הוא פועל (תל אביב וירושלים) שראו בו מוסד בעל משמעות לגידול וטיפוח שחקנים צעירים.

 

לאחרונה, הושלמה בנייתו של בית ניסן נתיב בתל אביב, היכל שנבנה כולו על מנת לשרת את צרכי התלמידים וכולל 3 קומות של ספרייה, כיתות לימוד שבנויות במיוחד לשחקנים, אולם תנועה ואולם תיאטרון – כולם בסטנדרטים הגבוהים ביותר שיש כיום.

בימים אלו שוקדים על בניית היכל חדש ומותאם אף בירושלים, שיהווה חלק מקמפוס שלם של לימודי אומנויות.

 

המורים בסטודיו, מרכיבים סגל גדול ומגוון של מובילים בתחומם מעולם הבימוי, המשחק, הכתיבה ועוד.

השיעורים כוללים משחק, פיתוח קול, תנועה, משחק מול מצלמה, כתיבה ושלל מקצועות במה, כך שהלומדים ייחשפו לכמה שיותר תחומים.

 

הסטודיו מנגיש את הכלים, המתקנים, והמורים הטובים ביותר, ומעניק ללומדים במסלול התלת שנתי 3 שנים של פעם בחיים:

תהליך המיון בסטודיו קפדני והכיתות בו מצומצמות, כך שמרגע הקבלה, תלמידיו יקבלו את היחס האישי והיכולת להתנסות ולחוות כמה שיותר.

התלמידים נבחרים לא רק ככאלו שזוהה בהם פוטנציאל להיהפך לשחקנים ואומנים מהשורה הראשונה, אלא גם נבחנת התאמתם לעבודת אנסמבל – עם שאר תלמידי הכיתה. בדרך זו, הם מקבלים את התמיכה והפידבק גם מצוות הסטודיו, אך גם מהלומדים עמם.

 

כסטודיו שמחנך בין היתר ליצירה עצמאית,

לאורך כל שנות הלימודים, כפעם בחודשיים, התלמידים כותבים, מביימים, מפיקים ומשחקים בקטעים קצרים בערבי ה"אלתרנתיב".

 

על מנת לאפשר למעוניינים ללמוד במסלול המלא להתנסות בלימודים דומים לאלו שיילמדו ולהגיע מוכנים לאודישנים לבתי הספר השונים למשחק, הסטודיו מציע מכינת מבוגרים שנתית.

 

כמו כן, בשנים האחרונות כמוביל את הוראת המשחק, פתח הסטודיו את שעריו אף לקהל הרחב, ומציע היום סדנאות המקנות כלים בסיסיים ביסודות המשחק, אימפרוביזציה, פיתוח קול, משחק מול מצלמה, ואף סדנאות למתקדמים ולקבוצות.


צרו קשר כעת