לראשונה - חממת הבוגרים של הסטודיו | מחזור ל"ב

לאחר הבכורה המרגשת בפסטיבל התאטרון בירושלים, "לראשונה" מגיעים לתל אביב להצגה אחת ויחידה.

"לראשונה" הוא מופע הבכורה של חממת הבוגרים של הסטודיו - חמש יצירות קצרות שהן פרי עטם, רוחם והפקתם של בוגרי המחזור הראשון.

יעוץ עיצוב: עדיאל אריאל
ניהול אמנותי: ברכי ליפשיץ, ניר שגב

---
המילים שלי מול שלך
פדריקו הצעיר נאבק לזקק רעיון ליצירה ונעזר לשם כך באדם הקרוב אליו ביותר במעונות האוניברסיטה, דאלי. תהליך היצירה המשותף סוחף את השנים  למחוזות שהם לא העזו לבקר בהם עד כה ומעמת אותם עם פגיעות וכאב. יצירת תנועה המבוססת על כתביהם ויצירותיהם של פדריקו גרסיה לורקה וסלבדור דאלי.

יוצר: מיכאל פלד
ליווי אמנותי: צביקה פישזון
שחקנים שותפים: אליהו פלאי, אלעד עובדיה, תמר הולנדר
תלבושות: עמית לויט
איפור: דוד בן יאיר

גיבור של אמא
העתקה לבמה של סיפור חיים אישי. התמודדות של קובי ואמו עם פינוי מהבית מציפה מורכבויות במערכת היחסים בין השניים. קובי רוצה להציל את אמו ולנווט את חייה למה שבעיניו טוב עבורה, אבל עבור האם המעשה הזה משחזר מערכות יחסים שתלטניות ופוגעניות. אנחנו חיים במבוך שתווי הדרך בו סלולים וכל סמטה חדשה שאנחנו מגלים עלולה להישלל מאיתנו. היצירה עוסקת בשאלה האם אפשר לצאת מהמבוך הזה, או שפשוט צריך ללמוד לחיות בתוכו?יוצר: קובי ירחי
ליווי אמנותי: מיה יוגל
שחקנית שותפה: עמית לויט
חלל ותלבושות: עמית לויט

השראה מתוקה

גיא הוא יוצר צעיר שמחליט לכתוב מחזה בהשראת המשורר והכוריאוגרף חזי לסקלי. תהליך היצירה הופך לחומר הגלם ומה שמתחיל כרצון ליצור מתגלה עד מהרה כרצון להשתחרר מהיצירה, או לפחות כניסיון להשתמש בה כדי למצוא משהו אמיתי ממנה. שירתו של חזי לסקלי שיש בה מן הערעור על השפה ועל מה שנהוג לכנות 'משמעות' משמשת תשתית למחזה ומשתלבת בהווייתו.

יוצר: גיא כהן
ליווי אמנותי: פביאנה מיוחס
שחקנים שותפים: מיכאל פלד ותמר הולנדר
עיצוב תאורה: מיכאל פלד וקובי ירחי 


שחררו
מסיבה. מוזיקה. אלכוהול. אנשים. אירוע שבמרכזו קהל, שני מפעילים, ולופר במעגל נצחי. הקהל מוזמן לקחת הפסקה מהיומיום ולחגוג, אבל הדרך אל השחרור המיוחל מתערערת כשלמסיבה פורצים קולות פנימיים משתוללים, מדכאים וכובלים.  

יוצרים: אליהו פלאי והילה קרני
ליווי אומנותי: יפים ריננברג כמעט גן עדן
באזור נידח ומרוחק שוכן בית האבות "כמעט גן עדן", אליו נזרקים כל האנשים שמגיעים לגיל שמונים. בהגיע יפה לגיל שמונים, היא מגיעה לחדר מספר 0, שם שוכנים במיטה אחת בצפיפות גדעון, שלמה ובלה. בעוד שדיירי החדר הוותיקים מקבלים את המציאות אשר נכפית עליהם בבית האבות, יפה לא מוכנה להסתגל לכללים השוררים במקום ופותחת במרד מתוך תקווה לסחוף אחריה את שאר חברי החדר, ומעוררת בדיירים תחושות ותשוקות. היא שוברת סטריאוטיפים על זקנה ומחדדת את הפער בין התנוונות הגוף אל מול הנפש הרוצה לחיות, ואת הקונפליקט בין היכנעות לתכתיבי החברה לבין הרצון בבחירה חופשית.

יוצרות: דנה קורן ודניאל אליה זאינץ
ליווי אמנותי: אלדד פריבס, אילווה גרונוביץ'
שחקנים שותפים: אליאור צדקיהו, רונה אברמוב, אביגיל אדרי, טים רזניצקי
מעצב תאורה: קובי ירחי
יעוץ עיצוב: עדיאל אריאל

---

"לראשונה" מספק לנו מבט ראשון, מקדים, אל תוך העבודות שיהיו, ברגע עדין וייחודי בתוך תהליך ההתהוות שלהן - הרגע בו החוויה הפנימית של היוצר מקבלת שפה וצורה, המילים שלו מקבלות קול ופנים, והיצירה שזה עתה נולדה פוגשת קהל ולומדת ללכת לבד את צעדיה הראשונים.
היוצרים שתראו את יצירותיהם מגבשים תוך כדי תנועה את החלום על תיאטרון העתיד. תאטרון שבו לקולות העכשווים של היוצרים יש מקום לחדש ולהביא את נפשם לבמה, לחפש לה ביטוי בימתי מרהיב ומעמיק, בכלים ושפות מגוונות.
 
לראשונה הוא ערב הרוקד בין המופנם למוחצן, בין השלם לחלקי, בין המחוספס למהודק ומזמין את הקהל להצטרף למסע.