מרחב נע - ערב תנועה לזכרו של אביב איבגי

מופע תנועה המוקדש לזכרו של הרקדן, הכוריאוגרף והמורה האהוב - אביב איבגי.

אביב נולד וגדל בירושלים. הוא בוגר תוכנית המלגה באולפן הירושלמי למחול בניהולה של תמרה מיאלניק, ולאחר שירותו הצבאי זכה במלגת לימודים בבית הספר למחול אלווין איילי בניו יורק. עם סיום הלימודים החל לעבוד עם מספר כוריאוגרפים וקבוצות מחול בעיר ביניהם; מרקופסקי/צוקיימה תיאטרון מחול, להקת המחול של דניאל גריצמן ג`ונתן אפל, איתם סייר באירופה וצפון אמריקה.
בחזרתו לישראל הצטרף ללהקת המחול ורטיגו שם רקד שלוש שנים, ויצר כוראוגרפיה לפסטיבלים רבים ביניהם גוונים במחול, הרמת מסך, פסטיבל בת ים, פסטיבל ישראל ועוד. עבודותיו היו מאופיינות בתנועתיות מורכבת ודחוסה, בתאטרליות ובחוש ההומור האופייני לו.
אביב לימד בבית ספר של להקת המחול ורטיגו בירושלים, בבית הספר למחול של הקבוצה ביפו, ובסטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים, השפיע וליווה מאות סטודנטים במהלך הלימודים.

אביב היה לא רק רקדן כוראוגרף ומורה מוכשר רגיש ויצירתי;  בחמש עשרה השנים בהם לימד בסטודיו תנועה מחול וריקוד הוא חיבר דורות של שחקנים לגופם, לתודעתם ולנפשם. דרך עבודת גוף נחושה קפדנית ומדוייקת, הוא היווה מקור השראה, הן בידע הרב שהנחיל לתלמידיו, בתהליכי העבודה והלמידה שהטמיע בהם, ברוח החוקרת שהביא לכיתת הלימוד, בכנות שבה דבק, בלבו הפתוח והרחב לכל תלמיד, ובנכונות שלו ללוות כל מי שרוצה לצאת לדרך. אביב היה מקור השראה יוצא דופן לתלמידיו ואת ערכיו הטמיע עמוק בתוך הסטודיו. אחרי לכתו אנו כואבים את חסרונו, וממשיכים את דרכו וחזונו.

בערב המיוחד המוקדש לאביב, יעלו שני מופעים קצרים המבוצעים על ידי רקדנים שרקדו עימו במהלך תקופתו ב״ורטיגו״:

  ״דואט אינטימי״  
  רקדנים יוצרים: טלי ורטהיים וחי כהן

דואט אינטימי

״סולו בסלון״ 
יוצרת ורוקדת: ענבל אלוני

סולו בסלון
משך המופע: 50 דקות

---

המופע יתקיים ביום שני, 6/12/2021 בשעה 19:00
בסטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים, אלעזר המודעי 17, ירושלים.

כדי לשריין לעצמכם מקום במופע, אנא שלחו מייל לכתובת: [email protected]

לאיוונט האירוע בפייסבוק חזרה לתוכניית הפסטיבל