ניר ארז

במאי, מחזאי, תסריטאי, עורך, דרמטורג ומורה למשחק

בוגר הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב ת"א שנת 1993

בוגר קורס שנתי למשחק מול מצלמה-רותי דייכס

משחק:

הקאמרי: "תיקון חצות", "גורודיש","דבר מצחיק קרה", "בויטרה" ,"פעורי פה","מבקר המדינה", "אבא של החתן"   (1993-1998)

חיפה  הבימה: "אמדיאוס" (1993)

פסטיבל עכו: "איך עושה ערבי" (93) ,"הספינה שוקעת" (92)

הסימטה: "חג הטבעות" (1994)

בימוי:

תיאטרון הבימה: "צורה לאהבה"/ניל לביוט (2003), "טייפ" (2006)

תיאטרון הקאמרי:"תחושת בטן"/עמית גור ( 2019)

תאטרון באר שבע: "ג'ייפס" (2003), "שירה"/יורם פאלק (ש"י עגנון) (2004),"בוגד"-עיבוד ל"אויב העם" / איבסן מאת בועז גאון וניר ארז (2011), "סוביניר"/סטיבן טמפרלי (2012), "פרח השכונות"/קובי אוז (2012), "איזה יופי"/ג'ונתן הארווי (2014), "הצעה מגונה" (2014)

תיאטרון בית ליסין: "בראנז'ה"/בועז גאון (2008)

תיאטרון חיפה: "בומרנג"/רוני סיני (2014)

תאטרון תמונע:"הגבר שיכולתי להיות" מאת: עמית גור (יעוץ אומנותי) 2003, "THE DIDI AND HANS SHOW" מאת: עמית גור (יעוץ אומנותי) 2004, "חיי-גרסת המחזמר" מאת עמית גור (2017), "תת קולי" בשיתוף עם עלית קרייז, פסטיבל א ז'אנר (2019)

צוותא תל אביב: ערב "גאווה 99 ", "במיילא"/ניר ארז  פסטיבל תיאטרון קצר 97

בצ'א –מרכז הפרינג' ת"א: "לוקח את הזמן"/ניר ארז (1996)

תיאטרון הספרייה: "לצאת נקי" /קווין אליוט (1998,2001)

מדיטק- חולון: "שרה גבורת ניל"י"/דבורה עומר (2004), "נשים קטנות"/דפנה אנגל (2008)

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער: "60X60"/ניר ארז (2007), "מר זוטא ועץ התפוחים"/יקי מחרז (2008)

תאטרון הקיבוץ"המלך הלך לישון"/יוסי אלפי (2001) (בשיתוף עם סמינר הקיבוצים),"אני כריסטיאן F "/איילה קורקוס (ע"פ הספר) (2002), "אל עצמי"/קובי דורון (ע"פ גלילה רון פדר)(2007)

תיאטרון הנפש:"נמר פרא" ע"פ "אהבה בין הדקלים" מאת סמי מיכאל/ אילה קורקוס (2019)

סטודיו למשחק  יורם לוינשטיין"אהבה ושרידי אנוש" (2000, "מחלת נעורים"/ברוקנר (2000), "לולו"/וידקינד (2002), "הטיול למרכז כדור הארץ"/דייזי וקן קמפבל (2003), "המסיבה של  אביגייל"/מייק לי (2004), "פרוייקט לארמי"/מויזס קאופמן  (2005), "פוש אפ"/ קרל אוסטרמייר (2007), "לחיות יותר טוב"/ ג'ורג' פ.ווקר (2008), "השחף"/צ'כוב (2009), "ילדה טובה"/רבקה גילמן (2010), "חקירה אינטימית"/אנדרו בוול (2011), "בחדר הסמוך או משחק הויברטור" /שרה רוהל (2012), "כשיפסיק לרדת הגשם"/אנדרו בוול (2013), "שושה"/יצחק בשביס זינגר( 2015), "שחקנים ונשיקות"/שרה רוהל (2016), "שונאים, ספור אהבה"/ עיבוד לבשביס זינגר-רועי חן ויבגני אריה (2017),"גאווה ודעה קדומה"/עיבוד לרומן מאת ג'ין אוסטין (2018)

סטודיו למשחק  –  ניסן נתיב: "זרים ואחר" (2000),"רוזנים ואביונים" (2001), "הטרילוגיה הבלגרדית" (2018),"הסגן מאינישמור" (2019),"קרובים וזרים" (2019)

בית צבי: "לצאת נקי", "צ'ינצ'ילה", "הלילה ה 12", " פנטזיו " ( 1998-1999), "דבר מצחיק קרה"/זונדהיים (מחזמר) (2001)

גודמן-בית הספר למשחק- באר שבע: "איזה יופי"/ג'ונת'ן הארווי (2009) תרגום ובימוי, "נשים קטנות"/עיבוד:דפנה אנגל (2010), "בית ברנרדה אלבה"/לורקה (2011)

אוניברסיטת חיפה  החוג לתיאטרון: "אביב מתעורר" /פרנץ וודקינד (1999)

תלמה ילין: "חבורה" COMPANY /זונדהיים (מחזמר)  (1999)

תאטרון הבובות של אריק סמית': עריכה ובימוי במסגרת  "קסם של אגדה" (1999)

                   

הפקות עצמאיות

"לכודים"/מיכל אקרמן- קפה תיאטרון הקאמרי (2016)

כתיבה ובימוי: 

  • "לוקח את הזמן" בצ"א- מרכז הפרינג' ת"א  (1996)
  • "במילא"  פסטיבל תיאטרון קצר 97 צוותא תל אביב
  • "פריילופ" פסטיבל עכו 99  (ההצגה זכתה בארבעה פרסים)
  • "המגנט" הפקת קיץ 2000 של ערוץ הילדים
  •  "60X60" תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער  ( 2007)
  • "בוגד" (בשיתוף עם בועז גאון) תיאטרון ב"ש (2011)  המחזה עלה גם בתיאטרון היהודי בוושינגטון ב 2014
  • "המבול" פסטיבל עכו (בימת הנוער כ"ס) ( 2016)
  • "חיים בחלון ראווה" (בימת הנוער כ"ס) ( 2017)

תרגום

  • "איזה יופי"/Beautiful thing  ג'ונת'ן הארווי (לגודמן- ביה"ס לאומניות הבמה בנגב)
  • "חקירה אינטימית"/Speaking in tongues אנדרו בוול (לסטודיו למשחק יורם לוינשטין)
  • "ילדה טובה"/The glory of living רבקה גילמן (לסטודיו למשחק יורם לוינשטין)
  • "הכל אודות חווה"/ All about Eve /Mary Orr תרגום ועיבוד (לתיאטרון באר שבע)
  • "כשיפסיק לרדת הגשם"/When the rain stops falling אנדרו בוול (לסטודיו למשחק יורם לוינשטיין)
  • "שחקנים ונשיקות" /STAGE KISS שרה רוהל (לסטודיו למשחק יורם לוינשטין)
  • "גאווה ודעה קדומה" / קייט האמיל/ג'יין אוסטן-רומן (לסטודיו למשחק יורם לוינשטין)

דרמטורגיה

תיאטרון באר שבע :

  • בין חברים- איה קפלן (עמוס עוז)
  •  פרח השכונות- קובי אוז
  •  הכל אודות חוה- מרי אור
  • המצית – אלירן כספי
  • "לכודים" מאת מיכל אקרמן -הפקה עצמאית (2016)
  • "סבא שלי רמטכ"ל" מאת ניר שטראוס (פסטיבל חיפה להצגות ילדים 2016)
  • "פצצה מתקתקת" מאת אורנה פונדק (2017)
  • "הגט" מאת אלירן כספי- הפקה עצמאית (2017)
  • "דיספייר" מאת אלירן כספי- ת.תמונע (2018)
  • "BLUEBIRD" מאת  רבקה וולמן (2018)

טלויזיה:

יוצר, עורך ותסריטאי ראשי של הסדרה  "אחד העם 1" רשת - ערוץ 2 ( 2003-2004) (בשיתוף עם ארז בן הרוש), תסריטאי "שיחוקון", "טלפנולי" FOX KIDS 2000, עורך משנה- התוכנית "ג'ונגל" ערוץ ניקלודאון  (2004), עורך התוכנית "מסטיק" ערוץ ניקלודאון (2004), עורך התוכנית "אחי ! אחותי !" ערוץ ניקלודאון (2004), יוצר ועורך הסדרה "בצפר" ערוץ ניקלודיאון (2005) (בשיתוף עם ארז בן הרוש), חבר מערכת "שירותרום 2005" (אולפני הרצליה), עורך "עושים צחוק" עם עידן אלתרמן ויאיר ניצני– ערוץ 2 - קשת (2006-7), יוצר ,עורך ובמאי פיילוט "בובה של בוקר" (קשת 2007), במאי ועורך "משחק העונה" (פיילוט עצמאי), יוצר ועורך תסריט "בוגד" (בשיתוף עם בועז גאון) (יס 2012)

הוראה:

  • 2019 מורה למשחק בסטודיו ניסן נתיב
  • מורה למשחק בסטודיו של יורם לוינשטיין(2000-2015)
  • מורה למשחק בגודמן ביה"ס למשחק בנגב (2009-2015)
  • מורה לבימוי שחקנים לקולנוע ולטלויזיה- במכללת תל חי (2001-2004)
  • מורה ובימאי בבימת הנוער כפר סבא (2016-  2017 )
  • מנהל אומנותי ופדגוגי בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין (2002-2003)
  • חבר בוועדת הפרינג' ת"א (1999-2001)
  • לקטור ,ועדה אומנותית -תיאטרון המדיטק –חולון (2006-2007)
  • חבר ועדה אומנותית תיאטרון באר שבע (2016- 2011)
  • לקטור מחזות בתיאטרון באר שבע (2011-2017)

כתב בעיתונים: "חדשות", "ערים", "רייטינג"